En Etkili Kısmet Açma Duası Nasıl Yapılması Gerekmektedir?

En Etkin Kısmet Açma Duası Nasıl Yapılması Gerekmektedir?

En etkin şekilde şans açma duasının yapılmasında önemli olan duaların detaylı şekilde okunmasıdır. Bu duaların okunmasında öteki bir detayda içten şekilde okunması gerektiğidir.

En Etkili Talih Açma Duası Uygulamaları Nasıl Yapılır?Esmaların OkunmasıEsmaların Baht Açılmak İçin Duası

En Etkin Şans Açma Duası Uygulamaları Nasıl Yapılır?

resim-1797

En etkin kısmet açan dua uygulamasını yapmak için huzurlu ve kendini kuytu hissedeceğiniz bir süre dilimi seçmeniz gerekir. Bu zaman silimi sabahın en erken saatleri olmalıdır. Bu vakitte kıbleye dönmek gerekir. Sessiz ve sakin olan bu zamanda kıbleye döndüğümüzde 1 defa besmele sürüklemek, diz üstü çökmek ve 1 kez da besleme çekerek elleri semaya başlatmak gerekir. En etkin talih açma duası dahilinde 1 defa daha besmele çekerek altında bulunan duanın yapılması gerekir.

“Allah ’ım, kapanmış olan kısmetlerimin açılması namına dergâhına gelmiş olan ve senden yardım dileyen şu ellerime acınacak şey eyle. Kalbimde bulunan yakıcı duygularımın en masum dileklerini sana sunuyorum. Senden benin en masum hislerimin hatırı adına ettiği duayı kabul etmeni niyaz ediyorum.”

Duanın edilmesinden daha sonra ellerimizi indirmeden 3 defa Fatiha Suresi, 1 kez İhlas Suresi ve 1 defa Nas Suresi okumak gerekir. Surelerin en doğru dilekler eşliğinde ve kalpten okunması çok önemlidir. Dostça olmak ve dürüst arzu etmek duanın en manâlı anahtarıdır. Surelerin bitmesinden sonradan da en etkin ve baht açılmak için dua için;

“Allah ’ım, Fatiha Suresini benim duama vesile kılmanı ve benim kısmetimin açılmasını senden diliyorum.  Allah ’ım, İhlas Suresini benim duama vesile kılmanı ve benim yüreğimde nazar etmeni diliyorum. Allah ’ım Nas Suresini benim duama vesile kılmanı ve benim kalbimin günahsız dileğini kabul etmeni diliyorum.”

Esmaların Okunması

Duaların okunma işlemleri bitmesinden sonradan Ya Azîz, Ya Cemîl, Ya Kuddûs, Ya Câmi ve Ya Vedûd esmalarının okunması ile en etkin ve baht açılmak namına okunacak dua uygulamasını bitiriyoruz. Esmalarrın okunması için aşağıdaki sıralamaya dikkat edilmesi gerekir. Atama atlanmadan yapıldığı sürece en etkili çözüme kavuşmak mümkündür. Esmaların anlamlarının bilinmesi en etkili ve baht başlamak namına okunacak dua kapmasında fazla önemlidir.

7 kere Ya Azîz, + 1 kez besmele + 1 defa özel dua 7 defa Ya Cemîl + 1 defa besmele + 1 defa özel dua 7 kez Ya Kuddûs + 1 kere besmele + 1 defa özel dua 7 kez Ya Câmi + 1 kere besmele + 1 defa özel dua 7 defa Ya Vedûd + 1 kez besmele + 1 defa özel dua

Esmaların Baht Açılmak İçin Duası

resim-1798

Ya Azîz Duası

Öncelikli olarak 7 kez Ya Azîz denilir, daha sonra 1 kere besmele çekilir ve arkasından şans açtırmak namına aşağıda bulunan özel duayı okumak gerekir.

“Allah ’ım, senin celaline ve izzetine, kudretine inanarak, senin büyüklüğün ile yüceliğine sığınarak, şefkatini ve merhametini bile bile senden duamın kabul edilmesini niyaz ediyorum. Âmin.”

Ya Cemîl Duası

7 defa Ya Cemîl denilir, daha sonra 1 defa besmele çekilir ve ardından talih başlatmak namına aşağı bulunan özel dua okumak gerekir.

“Allah ’ım, bütün güzellikleri yaratan kudret sensin, dara düşmüş olan bütün kulların senin en ebedi kereminden nasiplenebilir. Bu sayede insanların gönülleri alımlılık bulur. Benim dileklerimi ve arayışımı duy yarabbim. Bana cevap vererek benim muradıma kavuşmamı sağla. Âmin.”

Ya Kuddûs Duası

7 defa Ya Kuddûs denilir, sonradan 1 kere besmele çekilir aşağıda yer alan özel duayı okumak gerekir.

“Allah ’ım,  temizliği ve nezaketi yüreklere serpensin. Bütün kainatin tertemiz olmasını sağlayan kutsiyetin hatırına, bizlere sunduğun ölümsüz nimetlerin hakkı namına, içimde bulunan günahsız hislerime sen cevap ver yarabbim. Benim kısmetimi en içten şekilde aç. Âmin.”

Ya Câmi Duası

7 defa Ya Câmi denilir, sonra 1 defa besmele çekilir altında bulunan özel duayı okumak gerekir.

 “Allah ’ım, senin ölümsüz olan hikmetinin ve kudretinin sınırsızlığı bulunur. Dünyanın dört bir tarafına en hikmetli nakışların serpilmesine vesile olan sensin.  Bu güzelliklerin her bir zerresi bile bize senin varlığının en ebedi güzelliklerini bize göstermektedir. Varlığının ebedi güzelliği adına bana ve iç dünyamdaki isteklerim ile en uğurlu bir nasip bağışla yarabbim. Âmin.”

Ya Vedûd Duası

7 defa Ya Vedûd denilir, daha sonra 1 kez besmele çekilir aşağı bulunan özel duayı okumak gerekir.

 “Allah ’ım sen aşkın varlığın ve sevdanın yaratıcısısın.  Aşkın gönül içinde yaşamasına olasılık sağlayansın.  Sen bütün insanların kalbine hüküm sağlayarak insanları istemiş oldukları istediğin sevdaya götürürsün.  İstediğin sevdadan da döndürebilirsiniz. Bana benim sevdamdan geriye doğru dönmeyecek iri bir yüreği bağışla. Âmin.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı