Vefk Nedir? Vefk Ne İçin Kullanılmalı

Birçok kişi tarafından kullanılan ‘Vefk ’ uygulamasına ilişkin bütün soruları yanıtlayacağımız bu yazımızı özenli bir şekilde okumanızı nasihat ediyoruz. Vefk ve tılsım hakkındaki merak edilenler, bu uygulamaların günah olup olmadığı ve dinimizdeki yeri nedir şeklindeki sorularınıza da yanıt bulabilirsiniz.

Vefk Hakkında

vefkAllah ’ın isimlerinden ve ayetler yapılan Vefklerin şifalı olduğuna inanmaktayız. Lakin Vefkler konusunda doğru ve yanlışların iyi bilinmesi gerekmektedir. Manası bilinmez Vefklerinde ayrıca caiz olmadığının bilinmesi gerekiyor.

Pratik hayattaki yerine ve uygulamasına bakıldığında bu işlemlerle uğraşan kişilerin cinci, sihirbaz veya medyum olarak görmekteyiz. Bu kişiler dini değerleri bazen kaygısızca kullanarak öbür durumların yaşanmasına yol açmaktadır.

Vefk; Ebced harfleri olarak tanıdık ve harflerin rakam değerinden yola çıkılarak farklı duaların rakamlara, çizim yöntemiyle dökülmesi işlemidir. Ayrıca belirtilen bir yazım kıralı olan ve ayetlerin ve isimlerin tekrar açıklanmış oranlarda yazılarak işlendiği bir dua metodudur.

İslam büyüklerinden günümüze kadar uzanan Vefk kelimesi konusunda imam Gazalin 3 ’lü Vefkin mucidi olarak sayılmaktadır. Ebced ile ilgili tanıdık durumlardan daha sonra her harfin karşılığı olarak rakamların bulunmasıyla birlikte Kur ’an ’daki bazı surelerin de harfleri rakamlara çevrilerek toplamı hesap edilmiş ve Vefkler hazırlanmıştır.

Bir Vefk hazırlamak o Esmayı veya avcı kat sayısıyla yazmaya eşdeğer olduğunu bildirmişlerdir. Keza halk müziği üzerindeki hastalıkları imha etmek için de fazla eski zamanlarda kullanılmıştır.

Vefk ile birlikte muska bilgilerinin de öğrenilmesi lüzum. Bünyesinde barındırdığı enerji tükenmesi ile birlikte geçerliliğini kaybeden muska ile Vefkin farkı bu şekildedir. Yani muska etkisini kaybettirirken, Vefk etkisini sürdürmeye devam eder.

İlk başlarda yardımsever gibi görünse de sonradan yapana ve yaptırana büyük zararlar vereceği bildirilmiştir. Yapılış amacında şer yok ise herhangi bir sakınca da görülmemiştir. Ayrıca Vefklerin Allan ’tan umulmak kaydı ile hazırlanması da önemlidir.

Görünüm itibariyle muskayı andıran Vefk, maskot kelimesinden gelmekte ve taşınan yazılmış dua ya da buna benzer bir olgudur şeklinde düşüncelerini ifade edenler de çoğunluktadır. Ama Vefk, herhangi bir dini inanç sistemine ast değildir. Öbür dinlere mensup olan kişiler de Vefk düzenleyebilir ve kendi kültürlerine ait sembollerini kullanabilmektedir.

Vefk konusunda en çok kullanılan çeşitlerinden biri ‘Koruyucu Vefk ’lerdir. Cinlerden veya buna aynı şeylerden korunmak amacıyla yapılır. Bu Vefk ’lerin içten bir şekilde hazırlanması gerekir ve aksi takdirde fazla bambaşka sonuçları beraberinde getirebilir. Bu yüzden bilirkişi bir medyuma danışmanızda üstünlük var.

Cinlere karşı korucuyu olan Vefkler ile daha huzurlu ve tehlikesiz bir yaşam sürebilirsiniz. Tamamen kişiye özel olan bu gerçekte birey göz, nazar ve muska gibi kötülüklerin şerrinden korumaktadır. Vefk ’leri hazırlatan birey daha önceden bu nesil sıkıntılara maruz kalmışsa Allah göre korunacaktır.

Yeniden bol miktarda kullanılan geri döndürme Vefk ’i de sevdikleri kaybedip onlardan bambaşka kalmanın sıkıntısı ile çaresizce onları arayan millet için yapılır. Usta medyumların oluşturacağı özel araştırmalar ile birlikte fazla zinde bir Vefk yapılarak geri getirme işlemlerine başlanabilir.

Geri gelmesi istenen kişilere ait bilgiler veya eşyalar kullanılabilir. Bu anlamda medyumlar başlangıçta kişilerden isim, anne ve baba adları ve doğum tarihleriyle ilgili bilgileri talep edecektir. daha sonra ise bilirkişi medyum göre gerekli uygulamalara başlanmaktadır.

Vefk Etkileri

Günümüzde hazırlanan Vefklerin kaç günde tesir edeceği amacına tarafından değişmektedir. Bunun içinde bu vefki okumadan herhangi bir netlik belirtilemez. Vefkler genel olarak Arapça yazılmaktadır ve ara sıra İbranice ve Süryanice gibi bambaşka lisanlarda da yapılabilir. Bu yüzden uygulamaların ne kadarlık bir süre içinde tesir edeceği de hazırlanış amacına göre değişmektedir.

Vefk uygulamalarının doğru bir şekilde haırlanıp uygulanması da etki etme süreciyle doğrudan bağlantılıdır. Vefk hazırlayan kişi bu alanda bilirkişi ise ve kurallara kadar hareket ederek hazırladıysa kısa sürede etkisini görebilir. Genel anlamda Vefk uygulamalarının %95 ’inden sonuç alınmaktadır. Doğru bir şekilde hazırlanan ve dürüst uygulanan Vefkler bu anlamda çok kısa sürede tesir edecektir.

İnternet üzerinde de bu konuyla ilgili asılsız bilgiler görülmektedir. Daha çok 1 haftalık sürede muhakkak Vefk çözümü adı aşağı açılan başlıklara dikkat etmemenizi öğüt ediyoruz. Çünkü hiçbir Vefk uygulaması 1 haftalık bir süreçte etki etmez ve Allah müsade vermediği sürece de sonuç alınmaz.

Bu konuda Vefklerin doğru bir şekilde hazırlanıp uygulanması fazla önemlidir. Her insanın metabolizması da farklıdır. Bu yüzden etkisini görüş süreci de çeşitlilik göstermektedir. Daha çok 7 ile 10 gün arasında etkisini gösterecek Vefk ’lerde en kısa 29 gün, en uzun ise 121 günde sonuç alınabilmektedir. Bu rakamlar yeniden uygulamanın yapılış amacına ve içeriğine kadar değişmektedir.

Bir diğer Vefk çeşidi olan aşk uygulamalarında da etkili bir şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz. Gündelik hayatta kullanılmayan bir terim olan Vefk ile birlikte aşk konusunda uzmanlaşmış medyumlar aşk Vefkleri yaparak kişilere tezgâhtar olmayı amaçlamaktadır.

Dürüst bir şekilde uygulanıp ve doğru duaların okunması durumunda aşk Vefkleri kısa sürede etkisini gösterecektir. Öteki Vefk çeşitlerine kadar daha kısa sürede ve daha olumlu bir etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.

Vefk Kitapları

Günümüzde etkin bir şekilde kullanılan Vefk uygulamalarının kitapları da mevcuttur. Daha fazla bir uzman medyum aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Hem internet üzerinden de e-kitap biçiminde indirilebilmektedir.

Çok eski tarihlerden kalma vefk kitapları da bulunmaktadır. El yazmasıyla hazırlanmış havas ve büyü kitaplarından yararlanılarak uygulamalara başlayabilirsiniz. Günümüzde daha fazla e-kitap olarak hazırlanan Vefk kitaplarıyla birlikte yapılması gerekenleri ve okunacak duaları da tez bir şekilde kavrayabilirsiniz. Vefk işlemleri epeyce dikkat gerektiren bir kullanım olduğu için en iyi yöntem başarılı ve deneyimli bir medyumdan yardım alınarak yapılmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı